Kaip pradėti savarankišką jogos praktiką

Šioje paskaitoje pateikiame keletą patarimų, kaip ir nuo ko pradėti savarankišką jogos ar susitelkimo praktiką.

Malonaus klausymo!

Jogos mokytoja Joana: per pamokas žmonės tampa kolumbais

Jogos mokytoja Joana: per pamokas žmonės tarsi tampa kolumbaisAlfa.lt2

„Dvasingumas nereiškia būti aukščiau už kitus. Esi ten pat, tik savęs klausi, ar gali būti geresnė mama, bendradarbė, ar gali būti saulė kitiems, – teigia prieš dvejus metus iš Australijos sugrįžusi tris aukštuosius ir šešias užsienio kalbas įvaldžiusi Joana. Tarptautinę karjerą iškeitusi į jogos studiją Vilniuje, moteris tikina, toks jos širdies kelias: Mano dvasingumas pasireiškia ne tuo, kad kažkur „išskridau“, aš kaip tik įsižeminau. Esu žmogus praktikas. Man joga yra praktinė disciplina.“

„Pirmasis pokyčio signalas, – kai viduje jautiesi laimingesnis“

Ar dažnai už jogos mokytojo, bent jau mūsų šalyje, slypi įdomi pasikeitimų istorija, kaip jie atrodo jogą, kaip ta pažintis pakeitė jų gyvenimus?

Manau, taip. Kiekvienas, kiek aš pažįstu mokytojų, turi ypatingą istoriją. Kai kurie susižavi joga kaip kompleksiška praktika, kuri fiziškai lavina visą kūną, kiti ieško dvasinių žinių. Susiradę mokyklą, mokytoją ir pradėję praktikuoti, žmonės pamato, kad joga ne tik darbas su fiziniu kūnu, keičiasi ir psichika, emocijos, vidinė būsena, aplinka. Šitaip žmogus, vienokio ar kitokio akstino pastūmėtas, po ilgesnio laiko ar iškart pagalvoja, gal ir jis galėtų tapti mokytoju? Būna įvairių istorijų.
 
Skaityti daugiau...

Jogos praktika namie - kaip ir kada pradėti

“Įkvėpta Torsunovo jau antras mėnuo žadu keltis penktą valandą ir pradėti rytą jogos praktiką, o šilti pataliukai kviečia atgal. Ypač lapkritį. Kol dar neprabudo vaikai, dar minutėlę nuvogsiu tą patį saldžiausią ryto miegiuką… Pradėsiu nuo rytoj. Aš tikrai tikrai noriu, bet negailestingai aplinkybės nusiteikusios prieš mane.”

Tai kaipgi pradėti? 

Visų pirmiausia,  verta  pasimokyti jogos su mokytoju –  suprasti, kodėl, kaip ir dėl ko praktikuojama joga. Visų antra - nuoširdžiai atsakyti į tris klausimus: kodėl aš noriu kas rytą praktikuoti jogą? kiek aš turiu laiko? kas mane įkvepia? Ir visų trečia -  pradėti. 

Skaityti daugiau...
Puslapis 1 iš 2